Nasze dzieci, młode pokolenie, nadzieja na naszą przyszłość dla całego świata, dorasta w czasach, gdy jest otoczona nowoczesnymi zdobyczami techniki. Już małe pociechy doskonale radzą sobie z obsługą komputera, smartfonu czy tabletu. Internet jest dla nich naturalnym środowiskiem i chętnie spędzają czas w przestrzeni wirtualnej, np. grając w różnorodne gry, podczas gdy powinny nawiązywać nowe kontakty na placu zabaw czy boisku szkolnym. Aktywność fizyczna dzieci jest bardzo ważna dla ich zdrowego psychorozwoju.

Dzięki zrównoważonej aktywności fizycznej, regularnym ćwiczeniom fizycznym, dzieci poprawiają swoją koordynację ruchową i zwiększają wydolność organizmu. Maluchy mają przez to usprawnione procesy metaboliczne, co pozwala ustrzec je przed nadwagą i otyłością w przyszłości. Problem nadmiaru kilogramów wśród nastolatków czy nawet małych dzieci, staje się coraz większy. Brak ruchu jest jednym z głównych czynników, który go powoduje.

Naukowcy zauważają, że dzieci uprawiające, choćby w formie zabawy, sporty drużynowe, uczą się współpracy w grupie i rozwijają swoje umiejętności społeczne. Istnieje znacznie więcej zalet wynikających z regularnej aktywności fizycznej dzieci. Uczą się dyscypliny i samodzielnej organizacji, wyrabiają czasem w sobie cechy przywódcze, a przede wszystkim mają frajdę z tego, że robią coś wspólnie z rówieśnikami.

Paintball dla dzieci, to świetny rodzaj aktywności z uwagi na czynniki fizyczno-ruchowe oraz społeczno-rozwojowe. Zabawa w paintball jest dla dzieci w pełni bezpieczna, sprzęt używany przez dzieci jest odpowiednio dostosowany, kulki są zdecydowanie mniejsze, sprzęt lżejszy, trafienia nie sprawiają bólu.

Paintball pozwala dzieciom rozwijać się ruchowo i fizycznie w bardzo przystępny sposób, dzieje się to jakby przy okazji ganiania na polu paintballowym.
Taka ciekawa rozrywka skutecznie odrywa od komputera i stagnacyjnego spędzania czasu.
Świetnym walorem Paintballa jest również nauka odpowiedzialności, za siebie, za kolegów, ponieważ paintball to gra zespołowa. Dzieciaki lubią wspólną rywalizację i interakcje, uspołeczniają się, uczą się radzić sobie w różnych sytuacjach.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w grach i sportach wraz z dorosłymi, np. rodzicem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać je na paintball dla najmłodszych.

Czym dokładnie jest paintball dla dzieci?

Każda aktywność fizyczna, zwłaszcza ta uprawiana na świeżym powietrzu, to dobry pomysł dla dziecka. Paintball jest atrakcyjną formą ruchu, jaką możesz zaproponować swoim pociechom. Pozwala na rozwijanie umiejętności fizycznych i ruchowych oraz na kształtowanie umiejętności współpracy. Paintball dla dzieci ma nieco inny charakter niż gra terenowa, którą być może znasz. Owszem, jest to rozgrywka, w której najmłodsi wcielają się np. w żołnierzy i snajperów, ale dbamy o to, by każda taka rozgrywka z udziałem dzieci była w 100 procentach bezpieczna. Sprzęt używany w paintballu dla dzieci jest odpowiednio dostosowany do wieku i umiejętności najmłodszych, zaś kulki są małe, przez co trafienie w przeciwnika nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Sprzęt jest lekki, dlatego z jego obsługą i noszeniem poradzi sobie nawet 7-latek.

Gra terenowa paintball dla dzieci sprzyja rozwojowi fizycznemu, a przy tym jest to po prostu ciekawa rozrywka dla każdego, która pozwala na zaoferowanie najmłodszym alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, z dala od komputera.

Włączając się do rozgrywki wraz z pociechą, możesz spędzić z nim czas i wspólnie przeżywać różne silne emocje. Paintball jest grą zespołową, dlatego dzieci uczą się odpowiedzialności za siebie i za swoich kolegów grających w jednej drużynie. Uczą się budowania strategii gry. Dzieciaki, jak wynika z naszego doświadczenia, bardzo lubią rywalizację i wchodzenie w interakcje. Mogą zdobywać nowe sprawności i sprawdzać się w różnych, często ekstremalnych sytuacjach.

Konieczność strzelania pistoletem na kulki z farbą wyrabia w dziecku celność. Podczas rozgrywki wszyscy uczestnicy biegają, czołgają się, chodzą w kucki, czy skradają się na wiele różnych sposobów, przez co są w ciągłym ruchu i rozwijają swoją kondycję fizyczną. Jak widać, korzyści wynikających z gry w paintball dla dzieci jest wiele.

Czy paintball dla dzieci jest na pewno bezpieczny dla mojej pociechy?

Paintball dla dzieci na pierwszy rzut oka może wydawać się ryzykowną rozrywką, bynajmniej nie taką, która byłaby przeznaczona dla pociech w wieku szkolnym – już bardziej dla nastolatków. Jednak jest to błędne postrzeganie tego sportu. Paintball dla dzieci opracowany został jako gra zespołowa, w której bezpieczeństwo jest stawiane na pierwszym miejscu.

Przed dopuszczeniem kogokolwiek do gry na polu terenowym przeprowadzamy szkolenie dotyczące prawidłowego korzystania ze sprzętu udostępnianego dla każdego gracza. Bezwzględnie na polu zawsze i bez żadnych wyjątków nakazujemy używania maski ochronnej. Bez niej nikt nie może wejść do rozgrywki paintballowej.

Poza polem gry zawsze nakładamy specjalne zatyczki na lufy markerów (karabinów na kulki), aby nieopatrznie nikt nie wystrzelił amunicji i nikomu nie stała się krzywda. Nie zaglądamy do lufy bez maski i nie pozwalamy tego robić naszym klientom.

Zostają oni pouczeni o tym, że do nikogo podczas gry paintballowej nie można strzelać z bardzo bliskiej odległości – rozsądnym minimum pozostają przy tym 3 metry.

Paintball dla dzieci zawsze prowadzi instruktor, a każdy uczestnik gry musi stosować się do wszelkich jego zaleceń. Podobnie jest podczas szkolenia z zasad bezpieczeństwa podczas rozrywki.

Warto zwrócić uwagę na to, jakim sprzętem posługują się dzieci podczas gry w paintball dedykowany właśnie dla nich. Otóż zapewniamy im lekkie rozwiązania, o mniejszej mocy wyrzutu kulek. Kulki te są niewielkie, a trafienie nimi innego uczestnika rozgrywki nie powoduje u niego bólu.

Bezpieczeństwo najważniejsze, czyli zbiór podstawowych zasad

Paintball jest sportem bezpiecznym, należy tylko stosować zasady bezpieczeństwa takie jak:

– bezwzględnie na polu zawsze używamy maskę ochronną
– poza polem gry zawsze zakładamy specjalne zatyczki na lufy markerów
– nie zaglądamy do lufy bez maski
– nie strzelamy do innych z bardzo bliskiej odległości (min 3m)
– stosujemy się do zaleceń instruktora prowadzącego grę
– uważnie wysłuchujemy szkolenia i przestrzegamy zasad bezpieczeństwa podczas gry

KLIKNIJ ABY POBRAĆ ZGODĘ NA UDZIAŁ DZIECI W GRZE