FORT Żerań Laser Tag powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie na bezpieczną rozrywkę związaną ze strzelaniem dla dzieci i dorosłych.Nasza miłość do Paintballa pozwoliła nam na stworzenie miejsca w którym dzielimy się swoja pasją.Nasza codzienność to Paintball sportowy jednak zespołowe gry strzeleckie są dla nas ciekawą alternatywą.Chcieliśmy podzielić się naszym zamiłowaniem do Speedball i tak właśnie powstały takie miejsca jak FORT Blizne czy właśnie FORT Żerań LaserTag.Przyjdź i przekonaj się a może następnym krokiem będzie gra w naszym zespole 😉

Paintball Laserowy

OFERTA:

W naszej ofercie znajdziecie Państwo 16 pełnych kompletów przeznaczonych do gry w LaserTag. Karabiny są replikami prawdziwych karabinów m.in: G36C, M4A1 oraz P90. Nasz sprzęt jest bardzo precyzyjny, odległość z której można trafić rywala sięga 300 metrów!W celowaniu pomagają nam prawdziwe kolimatory. Znajdziemy tu również dźwignie przeładowania oraz selektor ognia.FORT Żerań LaserTag to świetne rozwiązanie na urodziny, wycieczki szkolne, wieczory kawalerskie, wyjazdy integracyjne dla firm oraz zwykły wypad ze znajomymi.

Tutaj liczy się współpraca w grupie, kreatywność, zdolność podejmowania szybkich decyzji pod presją czasu oraz umiejętności strzeleckie.Zabawa w FORT Żerań to gwarancja dobrej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń.Dla naszych klientów mamy przewidziane kilka trybów gry – deathmatch tzw każdy na każdego, drużynowy deathmatch oraz Zdobywanie flag.Posiadamy specjalne skrzynki w których będziemy mogli odnowić nasze zdrowie oraz uzupełnić amunicję.

Gry na naszym obiekcie organizowane są na specjalnie przygotowanej hali o powierzchni 600m2, jednak bez problemu jesteśmy w stanie zorganizować gry wyjazdowe na obiekcie klienta.

Dojazd:

Znajdujemy się na terenie FSO na Żeraniu zaraz przy ulicy Jagiellońskiej 88. Wjazd tylko od ulicy Kotsisa (ochroniarz otworzy szlaban na hasło strzelnica).

Posiadamy duży parking przed obiektem. Autobusy i tramwaje zatrzymujące się na najbliższym przystanku ŚLIWICE to: 509, N03, 18 oraz 20.

Godziny otwarcia:

Jesteśmy w stanie zorganizować rozgrywki o każdej godzinie po wcześniejszym kontakcie mailowym lub telefonicznym.

Cennik:

Jedna gra trwa 20 minut. Ilość gier zależy od szybkości zmobilizowania grupy, przerw pomiędzy rozgrywkami itp..

1. Cennik godzinowy:

  • 1,5 godziny – 90 zł* / os.
  • 2 godziny – 120 zł* / os.

2. Pakiet urodzinowy: do 10 os. 900 zł*, każda następna osoba 60 zł. Pakiet zawiera 2 godziny gry, w tym 30 minut na poczęstunek.

3. Pakiet szkolny: 1100 zł* Dzieci w wieku szkolnym, rezerwacja do godziny 16:00. Maksymalnie 16 osób.

*cena netto

Kilka słów o wyjątkowym miejscu, jakim jest Fort Żerań

W tajemniczych okolicznościach skorzystaj z unikalnej oferty na bezpieczną rozrywkę związaną z paintballem laserowym. Areną „walk”, w których mogą bez problemu uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci, będzie dawny Fort Żerań.

Miejsce to zostało przez nas wybrane nieprzypadkowo. Żerań jest dawną wsią, a obecnie obszarem zajmowanym przez osiedle mieszkalne oraz Miejski System Informacji dzielnicy Białołęka w Warszawie. Jeszcze przed 1909 rokiem w Żeraniu istniała twierdza o charakterze obronnym. Została ona całkowicie zniszczona wraz ze znajdującym się w niej Fortem Żerań przed I wojną światową. Ślady fortu widoczne są jedynie na zdjęciach lotniczych z Białołęki z 1932 roku, obok budowanego kanału żerańskiego. Fragment wału między szosą modlińską a Wisłą zajmuje dzisiejsza Elektrociepłownia Żerań, a pozostałą część fortyfikacji prawdopodobnie można by odszukać w zatoce kanału żerańskiego. Wcześniej fort lokalizowano w okolicach ulicy Elektronowej.

W latach 90. XIX wieku w obrębie pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa, położonego na prawym brzegu Wisły, wybudowano Fort XIV i Fort XVI – Fort Żerań. Był on strategicznym punktem oporu dla samej twierdzy.

Fort XIV nazywany był „Annopolem” i „Marywil”. Częściowo zniszczono go na mocy rozkazu carskiego w 1913 roku, w ramach likwidacji Twierdzy Warszawa. Ostateczna likwidacja przypadła na lata pomiędzy 1926-1932 rokiem, kiedy to teren dawnego fortu XIV został przeznaczony pod budowę osiedla dla bezdomnych na Annopolu.

Dziś Fort Żerań LaserTag jest miejscem doskonałej zabawy dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w rozgrywce paintballowej, ale nie chce podejmować ryzyka ugodzenia kulką z farbą, co w niektórych przypadkach mogłoby być rzeczywiście dosyć bolesne. Natomiast LaserTag to paintball w wersji laserowej, czyli bezpiecznej dla każdego. Fort Żerań zamienił się w miejsce, w którym możemy zorganizować dla Ciebie i Twojej „ekipy” paintball sportowy, laserowy jako zespołowa gra strzelecka. Przyjdź do nas i przekonaj się, czy sprawdziłbyś się jako pierwsza linia obronna dla Twierdzy Warszawa, walcząc z bronią laserową w ręku w Forcie Żerań.

Czym dokładnie jest LaserTag?

Zastanawiasz się, czy paintball laserowy jest bezpieczny i na czym on właściwie polega? Sprawdź, co należy rozumieć przez pojęcie LaserTag, który stanowi oś naszej oferty przygotowanej specjalnie dla Ciebie i innych klientów wykazujących zamiłowanie do nieco innej wersji paintballa.

„LaserTag” możesz rozumieć jako zespołowy lub indywidualny sport, który właściwie do złudzenia przypomina paintball, tyle że kulki z farbą zostały zastąpione kodowanym sygnałem świetlnym nadawanym i odbieranym przez elementy składowe gry – broń oraz urządzenia peryferyjne w podczerwieni. LaserTag może być nazywany laserowym paintballem.

Kilka słów o historii gry LaserTag

Gra opierająca się na wykorzystania laseru powstała już na przełomie lat 70. i 80. poprzedniego stulecia w systemie szkolenia MILES – Multiple Integrated Laser Engagement System wdrożonego w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Opierał się on na oznakowaniu „trafionych” podczas zaaranżowanego szkolenia osób. Każdy z uczestników dysponował bronią z nadajnikiem emitującym wiązkę podczerwieni, a żołnierze wyposażeni byli w specjalne kamizelki z czujnikiem odbiornika. W momencie gdy broń została skierowana w kierunku takiej kamizelki sygnalizowane było to głośnym dźwiękiem, który utożsamiany był z trafieniem przeciwnika. Ćwiczenia wojskowe w USA z zastosowaniem podczerwieni i systemu LaserTag stały się bardziej skomplikowane i oddawały realne warunki, z jakimi żołnierze mogli się spotkać w terenie.

Natomiast w 1982 roku George Carter zaprojektował system gry oparty na LaserTag – nadajnikach i odbiornikach podczerwieni z możliwością gromadzenia punktów. System ten był przeznaczony do wykorzystania w trybie komercyjnym, na zaaranżowanych do tego celu arenach. Pierwsze centrum gry LaserTag otwarto w Photon w Dallas 24 marca 1984 roku.

Zasady gry, czyli garść podstawowych informacji

Rozgrywka obejmuje podział na dwie drużyny, z których gracze zdobywają punkty poprzez trafienie innego uczestnika zabawy z wykorzystaniem urządzenia z opcją podczerwieni. Namierza ono specjalny nadajnik znajdujący się w kamizelce lub w kasku przeciwnika, przez co rozlega się sygnał trafienia.

LaserTag to gra w pełni bezpieczna i bezbolesna, jako że rozgrywka zawsze odbywa się bez wykorzystywania pocisków. Trafienie przeciwnika nie powoduje dolegliwości bólowych, czy choćby dyskomfortu. Nie ma mowy o jakichkolwiek obrażeniach fizycznych. Broń, w którą wyposażeni są gracze, strzela wiązką podczerwieni, całkowicie nieszkodliwą dla oczu czy ciała człowieka.

Dlatego w zabawie mogą brać udział nawet dzieci, choć dopiero po ukończeniu 7 roku życia. Zanim gracze przystąpią do strzelania i zdobywania punktów, przechodzą szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i obsługi sprzętu. Sprzęt ten jest bardzo precyzyjny, a na pierwszy rzut oka karabiny do gry w LaserTag są replikami prawdziwych karabinów, m.in. G36C, M4A1 czy P90. Karabinem tym można trafić przeciwnika wiązką podczerwieni z odległości nawet 300 metrów. W celowaniu uczestnikom LaserTag pomagają prawdziwe kolimatory. Broń ma dźwignię przeładowania oraz selektor ognia, co zwiększa frajdę z rozgrywki.

Gra w terenie przynosi wiele satysfakcji i pozwala na sprawdzenie się w roli żołnierza, bez ryzykowania w jakikolwiek sposób. W paintballu niefortunne trafienie przeciwnika może spowodować bolesne urazy. W LaserTag nie ma o tym mowy. Gwarantujemy, że wykorzystywanie broni na podczerwień i kamizelek z nadajnikiem nie spowoduje żadnych obrażeń.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy LaserTag jest bezpieczny?

Jak najbardziej! Co więcej w odróżnieniu od paintballa trafienie od przeciwnika nie boli. Jest to atrakcja dla osób które chcą wziąć udział w „bitwie” jednak bez obrażeń fizycznych. Broń strzela wiązką podczerwieni która nie jest szkodliwa dla oczu ani innych części ciała.

Jak powinienem się ubrać na rozgrywkę LaserTag?

Najlepiej jest ubrać się w wygodny strój, który nie będzie ograniczał ruchów. Buty powinny być na płaskiej podeszwie. W chłodniejsze dni proponujemy zabrać ze sobą bluzę. Przy tej atrakcji nie jest potrzebne przebieranie się w mundur ponieważ szansa na ubrudzenie się jest niewielka.

Czy każdy może uczestniczyć w grach LaserTag?

W grze może brać udział każda osoba która ukończyła 7 rok życia. Jednak nic straconego dla młodszych proponujemy grę w nerfy.

Ile trwają gry oraz ile osób może grać jednocześnie?

Każda gra trwa 20 minut. Przed grą przeprowadzane jest szkolenie z zakresu bezpieczeństwa oraz obsługi sprzętu tak aby gra była jak najbardziej bezpieczna. Jednocześnie w grze może brać udział 16 osób.

Czy w grze może wziąć udział np. 30 osób?

Tak! Jednak w przypadku tak licznych grup zostanie ona podzielona na mniejsze zespoły tak aby jednocześnie w rozgrywce brało udział nie więcej niż 16 osób.

Co wchodzi w zakres pakietu urodzinowego?

Nasza propozycja to 2 godziny gry oraz 30 minut na poczęstunek. Na czas gry składa się szkolenie oraz 20 minutowe gry z około 5 minutowymi przerwami na sprawdzenie wyników oraz chwile odpoczynku czy zjedzenie szybkiej przekąski. Czas po grze można wykorzystać na zjedzenie poczęstunku który organizują Państwo we własnym zakresie.W przypadku gdy 2 godziny gry to za mało prosimy o kontakt – jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły!

Czy poczęstunek w pakiecie urodzinowym jest wliczony w cenę?

Nie. Z naszej strony udostępnione jest miejsce w którym można przygotować poczęstunek. Przekąski, napoje, tort oraz innego rodzaju jedzenie czy picie jest organizowane przez Państwa.

Czy po grze będzie możliwość zobaczenia wyników?

Oczywiście. Po każdej grze jest czas na sprawdzenie wyniku drużynowego jak i indywidualnego. Na statystykach można zobaczyć m.in : ilość trafień w osoby z drużyny przeciwnej, poziom celności oraz ilość wystrzelonych „naboi”Czy jest możliwe, że na hali w trakcie naszych gier będą też inne osoby? W pakiecie urodzinowym hala jest dostępna wyłącznie dla uczestników urodzin. W przypadku gdy jest to gra nie w ramach powyższego pakietu należy liczyć się z możliwości połączenia np. dwóch grup jeśli pozwoli na to ilość sprzętu.