FORT Żerań Laser Tag powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie na bezpieczną rozrywkę związaną ze strzelaniem dla dzieci i dorosłych. Nasza miłość do Paintballa pozwoliła nam na stworzenie miejsca w którym dzielimy się swoja pasją. Nasza codzienność to Paintball sportowy jednak zespołowe gry strzeleckie są dla nas ciekawą alternatywą. Chcieliśmy podzielić się naszym zamiłowaniem do Speedball i tak właśnie powstały takie miejsca jak FORT Blizne czy właśnie FORT Żerań LaserTag. Przyjdź i przekonaj się a może następnym krokiem będzie gra w naszym zespole 😉

Paintball Laserowy

OFERTA:

W naszej ofercie znajdziecie Państwo 16 pełnych kompletów przeznaczonych do gry w LaserTag. Karabiny są replikami prawdziwych karabinów m.in: G36C, M4A1 oraz P90 (cięższe repliki zalecane są dla dzieci 10+, dla dzieci 7+ polecamy lżejsze repliki, które są dostępne w naszej lokalizacji na Fort Lotnisko Bemowo). Nasz sprzęt jest bardzo precyzyjny, odległość z której można trafić rywala sięga 300 metrów! W celowaniu pomagają nam prawdziwe kolimatory. Znajdziemy tu również dźwignie przeładowania oraz selektor ognia. FORT Żerań LaserTag to świetne rozwiązanie na urodziny, wycieczki szkolne, wieczory kawalerskie, wyjazdy integracyjne dla firm oraz zwykły wypad ze znajomymi.

Tutaj liczy się współpraca w grupie, kreatywność, zdolność podejmowania szybkich decyzji pod presją czasu oraz umiejętności strzeleckie. Zabawa w FORT Żerań to gwarancja dobrej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń. Dla naszych klientów mamy przewidziane kilka trybów gry – deathmatch tzw. każdy na każdego, drużynowy deathmatch oraz Zdobywanie flag (w tym flaga elektroniczna!).Posiadamy specjalne skrzynki w których będziemy mogli odnowić nasze zdrowie oraz uzupełnić amunicję.

Gry na naszym obiekcie organizowane są na specjalnie przygotowanej hali o powierzchni 600m2, jednak bez problemu jesteśmy w stanie zorganizować gry wyjazdowe na obiekcie klienta.


Dojazd:

Znajdujemy się na terenie FSO na Żeraniu zaraz przy ulicy Jagiellońskiej 88. Wjazd tylko od ulicy Kotsisa (ochroniarz otworzy szlaban na hasło strzelnica).

Posiadamy duży parking przed obiektem. Autobusy i tramwaje zatrzymujące się na najbliższym przystanku ŚLIWICE to: 509, N03, 18 oraz 20.

 

Godziny otwarcia:

Jesteśmy w stanie zorganizować rozgrywki o każdej godzinie po wcześniejszym kontakcie mailowym lub telefonicznym. Nasz obiekt jest otwarty tylko na czas trwania gier.

Cennik:

Jedna gra trwa 20 minut. Ilość gier zależy od szybkości zmobilizowania grupy, przerw pomiędzy rozgrywkami itp.. Obiekt otwieramy dla gości o umówionej godzinie. 

1. Cennik godzinowy:

  • 1,5 godziny: od 6 do 16 osób (wiek 10+) – czas obejmuje szkolenie i rozgrywki (min. 2) – 90 zł* / os.
  • 2 godziny: od 6 do 24 osób (wiek 10+) – czas obejmuje szkolenie i rozgrywki (min. 3) – 120 zł* / os.

    W przypadku innej liczby osób prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia indywidualnej oferty.

2. Pakiet urodzinowy: trwa 2 godziny i obejmuje szkolenie, rozgrywki (min. 2) oraz czas przeznaczony na poczęstunek w wydzielonej salce (poczęstunek we własnym zakresie, nie sprzedajemy żywności i napoi, zapewniamy jedynie miejsce). Cena pakietu: 950 zł* dla grupy do 10 osób, każda następna osoba 70 zł*. 

3. Pakiet szkolny: trwa 2 godziny i obejmuje szkolenie i rozgrywki (min.3). Cena pakietu: 1150 zł* dla grupy od 6 do 24 osób (wiek 10+), przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym.    
Rezerwacja tego pakietu możliwa jest do godziny 16:00. Rozgrywki mogą odbywać się o dowolnej wcześniej ustalonej godzinie. 

*ceny brutto

 

 

Kilka słów o wyjątkowym miejscu, jakim jest Fort Żerań

W tajemniczych okolicznościach skorzystaj z unikalnej oferty na bezpieczną rozrywkę związaną z paintballem laserowym. Areną „walk”, w których mogą bez problemu uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci, będzie dawny Fort Żerań.

Miejsce to zostało przez nas wybrane nieprzypadkowo. Żerań jest dawną wsią, a obecnie obszarem zajmowanym przez osiedle mieszkalne oraz Miejski System Informacji dzielnicy Białołęka w Warszawie. Jeszcze przed 1909 rokiem w Żeraniu istniała twierdza o charakterze obronnym. Została ona całkowicie zniszczona wraz ze znajdującym się w niej Fortem Żerań przed I wojną światową. Ślady fortu widoczne są jedynie na zdjęciach lotniczych z Białołęki z 1932 roku, obok budowanego kanału żerańskiego. Fragment wału między szosą modlińską a Wisłą zajmuje dzisiejsza Elektrociepłownia Żerań, a pozostałą część fortyfikacji prawdopodobnie można by odszukać w zatoce kanału żerańskiego. Wcześniej fort lokalizowano w okolicach ulicy Elektronowej.

W latach 90. XIX wieku w obrębie pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa, położonego na prawym brzegu Wisły, wybudowano Fort XIV i Fort XVI – Fort Żerań. Był on strategicznym punktem oporu dla samej twierdzy.

Fort XIV nazywany był „Annopolem” i „Marywil”. Częściowo zniszczono go na mocy rozkazu carskiego w 1913 roku, w ramach likwidacji Twierdzy Warszawa. Ostateczna likwidacja przypadła na lata pomiędzy 1926-1932 rokiem, kiedy to teren dawnego fortu XIV został przeznaczony pod budowę osiedla dla bezdomnych na Annopolu.

Dziś Fort Żerań LaserTag jest miejscem doskonałej zabawy dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w rozgrywce paintballowej, ale nie chce podejmować ryzyka ugodzenia kulką z farbą, co w niektórych przypadkach mogłoby być rzeczywiście dosyć bolesne. Natomiast LaserTag to paintball w wersji laserowej, czyli bezpiecznej dla każdego. Fort Żerań zamienił się w miejsce, w którym możemy zorganizować dla Ciebie i Twojej „ekipy” paintball sportowy, laserowy jako zespołowa gra strzelecka. Przyjdź do nas i przekonaj się, czy sprawdziłbyś się jako pierwsza linia obronna dla Twierdzy Warszawa, walcząc z bronią laserową w ręku w Forcie Żerań.

Czym dokładnie jest LaserTag?

Zastanawiasz się, czy paintball laserowy jest bezpieczny i na czym on właściwie polega? Sprawdź, co należy rozumieć przez pojęcie LaserTag, który stanowi oś naszej oferty przygotowanej specjalnie dla Ciebie i innych klientów wykazujących zamiłowanie do nieco innej wersji paintballa.

„LaserTag” możesz rozumieć jako zespołowy lub indywidualny sport, który właściwie do złudzenia przypomina paintball, tyle że kulki z farbą zostały zastąpione kodowanym sygnałem świetlnym nadawanym i odbieranym przez elementy składowe gry – broń oraz urządzenia peryferyjne w podczerwieni. LaserTag może być nazywany laserowym paintballem.

Kilka słów o historii gry LaserTag

Gra opierająca się na wykorzystania laseru powstała już na przełomie lat 70. i 80. poprzedniego stulecia w systemie szkolenia MILES – Multiple Integrated Laser Engagement System wdrożonego w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Opierał się on na oznakowaniu „trafionych” podczas zaaranżowanego szkolenia osób. Każdy z uczestników dysponował bronią z nadajnikiem emitującym wiązkę podczerwieni, a żołnierze wyposażeni byli w specjalne kamizelki z czujnikiem odbiornika. W momencie gdy broń została skierowana w kierunku takiej kamizelki sygnalizowane było to głośnym dźwiękiem, który utożsamiany był z trafieniem przeciwnika. Ćwiczenia wojskowe w USA z zastosowaniem podczerwieni i systemu LaserTag stały się bardziej skomplikowane i oddawały realne warunki, z jakimi żołnierze mogli się spotkać w terenie.

Natomiast w 1982 roku George Carter zaprojektował system gry oparty na LaserTag – nadajnikach i odbiornikach podczerwieni z możliwością gromadzenia punktów. System ten był przeznaczony do wykorzystania w trybie komercyjnym, na zaaranżowanych do tego celu arenach. Pierwsze centrum gry LaserTag otwarto w Photon w Dallas 24 marca 1984 roku.

Zasady gry, czyli garść podstawowych informacji

Rozgrywka obejmuje podział na dwie drużyny, z których gracze zdobywają punkty poprzez trafienie innego uczestnika zabawy z wykorzystaniem urządzenia z opcją podczerwieni. Namierza ono specjalny nadajnik znajdujący się w kamizelce lub w kasku przeciwnika, przez co rozlega się sygnał trafienia.

LaserTag to gra w pełni bezpieczna i bezbolesna, jako że rozgrywka zawsze odbywa się bez wykorzystywania pocisków. Trafienie przeciwnika nie powoduje dolegliwości bólowych, czy choćby dyskomfortu. Nie ma mowy o jakichkolwiek obrażeniach fizycznych. Broń, w którą wyposażeni są gracze, strzela wiązką podczerwieni, całkowicie nieszkodliwą dla oczu czy ciała człowieka.

Dlatego w zabawie mogą brać udział nawet dzieci, choć dopiero po ukończeniu 7 roku życia. Zanim gracze przystąpią do strzelania i zdobywania punktów, przechodzą szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i obsługi sprzętu. Sprzęt ten jest bardzo precyzyjny, a na pierwszy rzut oka karabiny do gry w LaserTag są replikami prawdziwych karabinów, m.in. G36C, M4A1 czy P90. Karabinem tym można trafić przeciwnika wiązką podczerwieni z odległości nawet 300 metrów. W celowaniu uczestnikom LaserTag pomagają prawdziwe kolimatory. Broń ma dźwignię przeładowania oraz selektor ognia, co zwiększa frajdę z rozgrywki.

Gra w terenie przynosi wiele satysfakcji i pozwala na sprawdzenie się w roli żołnierza, bez ryzykowania w jakikolwiek sposób. W paintballu niefortunne trafienie przeciwnika może spowodować bolesne urazy. W LaserTag nie ma o tym mowy. Gwarantujemy, że wykorzystywanie broni na podczerwień i kamizelek z nadajnikiem nie spowoduje żadnych obrażeń.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w sekcji FAQ