Drużyna Ała Ała Paintball Team jest organizacją zrzeszającą miłośników różnych odmian Paintballa, o różnym stopniu zaawansowania od graczy amatorsko grających kilka razy w roku po graczy semi pro trenujących kilka razy w tygodniu.

Łączy nas przyjaźń i pasja do Paintballa jako sposób na życie, rozwój osobisty oraz forma aktywnego spędzania czasu.

Historia naszej drużyny sięga roku 2013 kiedy grupa przyjaciół postanowiła bardziej formalnie i z większym organizacyjnym zaangażowaniem poświęcić się paintballowi.

Historyczne pierwsze zdjęcie drużyny z 2013 roku
Historyczne pierwsze zdjęcie drużyny z 2013 roku

 

Jako wymierna forma organizacyjna powstała drużyna Ała Ała Paintball Team, Warszawski Klub Paintballowy, Hala Treningowa na Warszawskim Żeraniu Ała Reballe i nasza główna siedziba – Fort Blizne Ała Paintball. W ramach Fortu Blizne mamy jedno z najbardziej urozmaiconych pół leśnych oraz jedno z najlepszych w Polsce pól sportowych – speedballowych.

Z czasem drużyna zaczęła przyciągać coraz więcej nowych osób w różnym wieku jak i różnym stopniu zaangażowania i poziomu gry.

Drużyna jako grupa ludzi pozwala nam rozwijać twórczo naszą pasję, wspierać się nawzajem w trudnych momentach porażek oraz pozwala nam cieszyć się wspólnie ze zwycięstw i motywować do dalszego rozwoju.

AŁA AŁA Paintball Team to więcej niż zwykła drużyna paintballowa. AŁA AŁA jest inicjatywą mającą zrzeszać pasjonatów paintballa we wszystkich jego formach. Naszym celem jest przede wszystkim czerpanie radości i emocji z gry w paintball czy to w lesie czy na polu sportowym w przyjaznej atmosferze wśród przyjaciół. Koleżeństwo, przyjaźń, wspólny wysiłek i dobre relacje z kumplami z drużyny są dla nas równie ważne jak sukcesy sportowe.

Na dzień dzisiejszy AŁA AŁA Paintball Team liczy już ponad 40 zawodników.

Pragnąc rozwijać się sportowo obok sekcji leśnej stworzyliśmy sekcję sportową. Większość z zawodników pragnących podnosić swój poziom gry w paintball jak i ogólny rozwój sportowy przygotowuje się do sezonu letniego na naszej AŁA Reballe  – Hali Treningowej.

Okres zimowy, przygotowawczy do sezonu letniego jest idealnym czasem, który wykorzystujemy na organizację rekrutacji i treningów otwartych dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z paintballem.

Od 2016 roku prowadzimy grupę AŁA Friends do której co roku trafiają osoby które pod naszym okiem przygotowują się do sezonu letniego, a po jego zakończeniu większość z tych osób trafia do drużyny.

Dzięki systemowi szkoleń i rekrutacji drużyna ciągle sie powiększa i stwarza fantastyczne możliwości rozwoju.

Od 2015 roku kiedy to wystartowaliśmy w ALP (Amatorska Liga Paintballowa), oraz PLP (Polska Liga Paintballowa), wiele się zmieniło. Sportowo osiągneliśmy już wiele, ale jeszcze więcej przed nami.

 

ALP Runów 2015 – Pierwszy turniej w historii drużyny w rozgrywkach Polskiej Ligi Paintballowej
ALP Runów 2015 – Pierwszy turniej w historii drużyny w rozgrywkach Polskiej Ligi Paintballowej

W sezonie 2017 drużyna zagrała z sukcesami w 1 lidze Polskiej Lidze Paintballowej ( I skład), 2 lidze Polskiej Lidze Paintballowej (II skład), oraz międzynarodowych rozgrywkach CPS – Champions Paintball Series w Europie.

Pierwszy turniej zagraniczny CPS Europa – Szwecja 2017!
Pierwszy turniej zagraniczny CPS Europa – Szwecja 2017!

Półka z pucharami zdobytymi na różnych turniejach cały czas się powiększa.

Pozdrawiamy i Zapraszamy w nasze szeregi.